PROGRAM

 

 

”Prolog”

Coregrafia: Elena Zamfirescu

Muzica: Jun Miyake

Interpreți: studenții Departamentului de Coregrafie din cadrul UNATC - București

”Spărgătorul de nuci”

Coregrafia: Marius Petipa

Muzica: P.I.Ceaikovski

Interpreți: Andreea Jura, Dan Haja - Opera Națională din Cluj-Napoca

”Angelic”

Coregrafia: Ovidiu Matei Iancu

Muzica: Philip Glass

Interpreți: Yvonne Slingerland Cosialls, Ovidiu Matei Iancu - Opera Națională București

”Romeo și Julieta”

Coregrafia: Horațiu Cherecheș

Muzica: Serghei Prokofiev

Interpreți: Irina Mihaiu, Adrian Mihaiu - Teatrul de Operă și Balet ”Oleg Danovski” - Constanța

”Pas d’esclave”

Coregrafia: Marius Petipa

Muzica: Adolph Adam

Interpreți: Ayaka Nagai, Kirill Ermolenko - Teatrul de Balet din Sibiu

”Lacul lebedelor”

Coregrafia: Gheorghe Iancu

Muzica: P.I.Ceaikovski

Interpreți: Mihaela Soare, Robert Enache - Opera Națională București

 ”Studiu”

Coregrafia: prof. Diana Mateescu

Muzica: Serghei Prokofiev

Interpreți: elevii Liceului de Coregrafie Floria Capsali

„Paquita”

Coregrafia: Marius Petipa

Muzica: Ludwig Minkus

Interpret: Andreea Țăruș, elevă în clasa a VII- a Lic. de Coregrafie Floria Capsali

”Imn de luptă - Cântec despre Bucovina

Interpret: Grigore Leșe

Coregrafia : Liliana Iorgulescu

Muzica: Grigore Leșe

Interpreți: Studenții Departamentului de Coregrafie  UNATC - București

”Esmeralda”

Coregrafia: Ben Stevenson după Marius Petipa

Muzica: Cesare Pugni, Riccardo Drigo, Romualdo Marceno

Interpreți: Kotomi Hoshino, Vlad Mărculescu - Opera Națională din Iași

”Blind Tango”

Coregrafia: Edward Clug

Muzica: Hugo Diaz

Interpretează: Valentin Stoica - Opera Națională București

”Zic-Zac”

Coregrafia: Andreea Gavriliu

Muzica: DJ Gabriel Costin; sunet: Alexandru Petre

Interpreți: Andreea Gavriliu, Ștefan Lupu

”Les bourgeois”

Coregrafia: Ben Van Cauwenbergh

Muzica: Jacques Brel

Interpretează: Dinu Tamazlacaru - Opera din Berlin

”Radio & Juliet”

“Radio & Juliet”

Coregrafia: Edward Clug

Muzica: Radiohead

Interpreți: Cristina Dijmaru, Bogdan Cănilă, Robert Enache, Valentin Stoica, Egoitz Segura, Virgil Ciocoiu, David Mannara - Opera Națională București

 

”Final”

Muzica: Leroy Anderson - Întregul colectiv al artiștilor